Projekt IV

Zapachniało już wiosną!

W wesołej świątecznej atmosferze w naszym przedszkolu odbyło się polsko – niemieckie spotkanie przedszkolaków w ramach projektu „Wiosenny Świat Dziecięcej Fantazji”. Projekt był dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

Podczas spotkania dzieci wykazały się fantazją i kreatywnością tworząc różnorodne wiosenno- świąteczne prace plastyczne, działając muzycznie i ruchowo. Wspólna zabawa przybliżyła dzieciom zwyczaje i tradycje związane z powitaniem wiosny oraz Świętami Wielkanocnymi. Ponadto stworzyła możliwości budowania nowych przyjaźni opartych na wzajemnym szacunku i tolerancji. Nasze spotkanie pogłębiło istniejące już od 2011 roku kontakty pomiędzy przedszkolami z Gryfina Przedszkolem Nr 5 im. „Calineczki” i z Pinnow z Przedszkolem „ Kleine Oderwelse” oraz przyczyniło się do likwidacji bariery językowej.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele z Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty w Szczecinie: Pani Alina Przerwa i Pani Elwira Wolny, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Gryfinie Pan Grzegorz Jastrowicz oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Dziękujemy wszystkim za obecność.

Linki do relacji:

Pomerania

EGryfino

IGryfino

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).